Adresa redacţiei: Str. Bulevardul Victoriei nr. 3-5, Email: [email protected], Telefon: 0331.402.010
FCM Dorohoi a învins Petrotub Roman după un meci dramatic
Data 21.03.2014 - 19:13:02
FCM Dorohoi a învins acasă cu 3 – 2 pe Petrotub Roman într-o partidă disputată vineri după-amiază şi care a contat pentru etapa a XIX – a din Liga 3.
DISTRIBUIE

Gazdele au deschis scorul prin Cososchi, la ultima fază a primei reprize, însă s-au văzut egalate la numai şapte minute după pauză, pentru ca în minutul 69 oaspeţii să preia conducerea pe tabela de marcaj.

Momentul psihologic al partidei s-a consemnat în minutul 75, când un fundaş de la FCM Dorohoi a scos mingea de pe linia porţii, după care, trei minute mai târziu, Sandu a egalat, la alte două minute Bordeianu stabilind scorul final.

După victoria de astăzi echipa patronată de Victor Mihalachi, care a fost prezent la partidă alături de primarul Dorin Alexandrescu, se află pe poziţia a patra în seria I, însă la doar două puncte de liderul Kosarom Paşcani. Adversara de astăzi, Petrotub Roman, ocupă locul al treilea.