Adresa redacţiei: Str. Bulevardul Victoriei nr. 3-5, Email: redactie@realitateadorohoiana.ro, Telefon: 0331.402.010
FCM Dorohoi, remiză în primul meci din retur cu Kosarom Paşcani
Data 01.03.2014 - 00:19:18
FCM Dorohoi a făcut egal, 2-2, în primul meci disputat în acest retur de campionat cu Kosarom Paşcani. Astfel, ecipa condusă de Vespazian Colban, revine acasă cu un singur punct după partida disputată în deplasare cu echipa din Paşcani care ocupă locul cinci în clasamentul diviziei a treia.
DISTRIBUIE

Meciul a avut loc de la ora 15:00 şi s-a terminat cu scor final 2 – 2. Această partidă a fost prima disputată de elevii lui Vespazian Colban după pauza competiţională de iarnă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 28 al partidei prin Neamţu şi şi-au mărit avantajul în repriza a doua, în minutul 55 când acesta a făcut dubla.

Dorohoienii s-ar fi întors acasă înfrânţi dacă nu ar fi fost execuţia lui Eduard Sandu care a înscris în poarta adversarilor în minutul 82 în urma unei lovituri de pedeapsă acordată de arbitrul central.

Golul egalizator a fost marcat de unica achiziţie din pauza competiţională a echipei de pe Stadionul 1 Mai din Dorohoi, atacantul Alexandru Marin, trei minute mai târziu.

Etapa viitoare, adică vineri, FCM Dorohoi, va întâlni pe teren propriu formaţia Ceahlăul II Piatra Neamţ, cu începere de la ora 15:00.