Adresa redacţiei: Str. Bulevardul Victoriei nr. 3-5, Email: [email protected], Telefon: 0331.402.010
FCM Dorohoi – SC Bacău, meci extrem de important. Scor final 0 -1. LIVE TEXT
Data 16.11.2012 - 13:43:55
FCM Dorohoi întâlneşte astăzi începând cu ora 14 echipa SC Bacău în cadrul celei de-a 12 etape, Seria 1 din Liga a III-a. Meciul se va disputa pe Stadionul Municipal “1 Mai unde organizatorii se aşteaptă la un număr mare de suporteri.
DISTRIBUIE

Competiţia de astăzi poate fi considerată un adevărat examen pentru FCM Dorohoi în acest tur de campionat în condiţiile în care SC Bacău este liderul seriei, acumulând până în prezent 19 puncte.

Pierderea acestui meci ar însemna pentru elevii lui Colban compromiterea şanselor la promovare.

FCM Dorohoi nu a reuşit să câştige în faţa lui SC Bacău, având în palmares un rezultat de egalitate şi o înfrângere.

Scor final FCM Dorohoi-SC Bacău 0-1

Minutul 85 - Arbitrul central a acordat cartonaş galben jucătorului dorohoian Ghiviziu, pentru un fault la marginea terenului.

Minutul 83 - Mare ratare a dorohoienilor. Eduard Sandu a tras pe lângă poartă de la aproximativ cinci metri, de două ori consecutiv în mai puţin de un minut.

Minutul 78 - Cartonaş galben pentru Ungureanu Bogdan de la SC Bacău pentru un fault la mijlocul terenului.

Minutul 56 - Ratare a dorohoienilor. În urma unui fault al unui jucător băcăuan, Doboş a centrat de la aproximativ 30 de metri lateral însă preluarea lui Orăşanu nu s-a finalizat, balonul trecând foarte aproape de poartă.

Minutul 50 - A doua repriză a început în aceeaşi notă. Joc la mijlocul terenului cu o uşoară dominare a dorohoienilor.

PAUZĂ - Scorul după cele 45 de minute de joc a primei reprize a rămas 0-1 în favoarea SC Bacău. Jocul primei reprize a fost unul de tatonare, impresia generală fiind de prudenţă. Jocul a fost lipsit de faze spectaculoase, desfăşurându-se mai mult la mijlocul terenului.

Minutul 45 - Presiunea dorohoienilor continuă. Bordeianu a fost la un pas de egalare în urma unui şut ce a trecut la mai puţin de un metru de bara laterală a porţii apărate de Savu

Minutul 42 - Ocazie importantă pentru dorohoieni după ce portarul băcăuanilor, Emanuel Savu, a scăpat balonul din mâini şi a fost respins de pe linia porţii de un coechipier, în urma unui şut al lui Grumăzescu.

Minutul 33 - Robert Grumăzescu de la FCM Dorohoi a primit cartonaş galben pentru un fault la mijlocul terenului.

Minutul 22 - Jocul se desfăşoară mai mult la mijlocul terenului. Au fost şi câteva faze în apropierea ambelor porţi, nefinalizate însă.

MINUTUL 10 - GOL, 0 -1. În urma unei faze petrecute în careul FCM Dorohoi, pe fondul unor neînţelegeri a apărătorilor, Ungureanu a reuşit deschiderea scorului.

Minutul 3 - Centralul Ghimbăşan a acordat cartonaş galben jucătorului FCM Dorohoi Bordeianu pentru nerespectarea distanţei regulamentare la o lovitură liberă. Jocul pare destul de dur.

Meciul se desfăşoară în faţa a aproximativ aproximativ 300 de suporteri. Vremea este excelentă..